Informace z odborné stáže Portugalsko – Lisabon podzim 2023

Přehled reportáží

Před pár týdny jsme dorazili do hlavního města Portugalska. Už při příletu mě uchvátil výhled z okna na Lisabon. I přes mou špatnou toleranci na změny tlaku jsem si užíval pohled na blížící se a zvětšující se světla tohoto krásného města. 

Hned druhý den nás vzali na prezentaci do firem. Já pracuji v Tap air Portugal a musím říct, že je to opravdu skvělá příležitost. Bára mi o tom vyprávěla, ale nikdy mě nenapadlo, že by mě to tak okouzlilo. Vidět prostory letadel, které jsou veřejnosti nepřístupné je úžasné. Je nepředstavitelné, jak velký je motor letadla v porovnání s lidskou postavou. Bára pracuje ve firmě jménem Fresatudo a je tam také spokojená. Mám opravdu štěstí, že jsem přiletěl s někým, kdo už tu byl, takže mám česky mluvící průvodkyni. 

Lisabon je krásný, ale mě víc okouzlila města v okolí. Cascais je naprosto úžasný. S Bárou jsme tam vyrazili na pláž, ale cestou jsme našli krásnou zahradu, kde byl přesně ten klid, který jsem hledal. Můj koníček je šerm a jelikož už mi začal chybět, tak jsem si našel klub šermu ve městě Seixal, kde mě ihned vzali mezi sebe. Všichni mluví anglicky a jsou moc přátelští. Dokonce jsem se naučil spoustu nových věcí. Jsem rád, že jsem této příležitosti využil a rozhodně nelituji. 

Z Portugalska David Hájek a Bára Spilková

Říjen byl plný zážitků a úžasných okamžiků. První polovinu měsíce jsme každou volnou chvíli trávili na pláži. Já, David a náš společný německý kamarád Lukas, se kterým jsem se seznámila několik měsíců zpět. Objeli jsme pláže v okolí, ale nejvíc se nám zalíbilo místo Costa da Caparica, kde se skvěle učí na surfu. Oblíbili jsme si jednu restauraci jménem Real Honda’s Ramen, kde můžete ochutnat ten nejlepší ramen v okolí a za skvělou cenu. Druhou polovinu měsíce jen pršelo, takže jsme většinu času trávili doma a hráli hry nebo zašli na dobrou večeři. Říjen jsme zakončili halloweenskou kostýmovou párty. Domov nám sice trochu chybí, ale zpátky se nám vůbec nechce.

Z Portugalska David Hájek a Bára Spilková

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Prohlédněte si fotografie ze stáže

Nepřehlédněte fotografie ze zahraniční stáže našich žáků v portugalském Lisabonu, které každý den přidáváme do naší galerie.