Informace z odborné stáže Slovensko – Detva 2023

Přehled denních reportáží

Zahraniční stáže v projektu Erasmus+ pod patronací Evropské unie nám v jarním termínu opět otevírají bránu do Evropy. Od neděle 19. 3. absolvujeme více než dvoutýdenní studijní pobyt v naší partnerské škole v Detvě. Stáž nás posouvá odborně, technicky a kulturně a střední Slovensko má rozhodně co nabídnout.

První dny naší odborné stáže v Detvě jsme věnovali praxi i teoretické přípravě programů pro robotická zařízení. Žákyně odobru Strojírenství – Ekonomika a infromační systémy sbíraly zkušenosti v oblasti administrativy a ekonomiky odborným výcvikem v auditorské firmě a mechanici seřizovači promýšleli metody a tvořili programy řízení automatizačních linek na robotickém trenažeru podle zadání. Odpoledne zbývá čas na kulturu a poznávání regionu. Například návštěva Dřevařského, truhlářského a lesnického muzea ve Zvolenu, Zámecké galerie Zvolen, agroturistika na koních a mnoho dalšího. Účast v projektu Erasmus+ můžeme jen doporučit.

Naše dny na odborné stáži projektu Erasmus+ ve slovenské Detvě mají dobrý chod. My, chlapi strojírenských oborů, sbíráme zkušenosti i ve školních strojírenských dílnách při úkolech obrábění podle zadaných technických výkresů. A naše spolužačky z ekonomicko strojírenského oboru se účastní výuky předmětů související s ekonomikou a managementem. Každá taková stáž nás posouvá kupředu. Jsme rádi, že vidíme nové věci, a že se nám dobře vede.

První týden odborné stáže Erasmus+ Slovensko v Detve jsme úspěšně absolvovali ve školních dílnách a odborných učebnách. A víkend nám nabídl kulturu na hradech Filakovo, Divín, na zámku Halič, skanzenu Čierný Balog, rozhledny, sportovní vyžití v bazénu Bánská Bystrica, panoramatické výhledy a čas zbyl i na dobrou kávu.

Naše dny odborné stáže v Detvě pokračují třídenní praxí ve firmě Slavia Production Systems, kde se podílíme na vývoji, výrobě a montáži zákázek a poznáváme výhody duálního systému odborného vzdělávání, které na Slovensku funguje už několik let. Po práci zábava: motokáry – nápad ala Ján Puskás.

Naše odborná stáž v Detvě v rámci projektu Erasmus+ úspěšně skončila. Poznali jsme tu nové metody výuky i odborného výcviku. Certifikáty jsme převzali z rukou ředitele Spojené školy Detva pana Melicha. Domů přijíždíme s nejlepšími dojmy.

Prohlédněte si fotografie ze stáže

Nepřehlédněte fotografie ze zahraniční stáže našich žáků ve slovenské Detvě, které každý den přidáváme do naší galerie.