Domov mládeže

Domov mládeže je ubytovací zařízení první kategorie, které se nachází v areálu školy. Žáci jsou ubytováni po dvou až třech na pokojích, kdy vždy dva pokoje tvoří obytnou buňku, jejíž součástí jsou předsíně se skříněmiumývárnasprchový kout a WC. Díky našim truhlářům jsou pokoje nově rekonstruovány a obloženy dřevem, vybavení pokojů je neustále modernizováno. Na domově mládeže se také nachází vlastní WIFI síť, která je žákům k dispozici. Nachází se zde 2x kuchyňka, herna, posilovna a společenská místnost. Žáci mají k dispozici vybavenou kuchyňku s toustovačem, topinkovačem, rychlovarnou konvicí, lednicí a sporákem. Vedle vychovatelny malou kuchyňku k ohřívání jídla a menšímu vaření. V přízemí domova mládeže jsou automaty s nápoji a občerstvením (bagety, sušenky aj.).
Součástí domova mládeže je moderně vybavená společenská místnost s LCD televizí, vizualizérem, PC, DVD přehrávačem a dataprojektorem. Tyto prostory slouží nejen žákům DM jako studovna, ale i zaměstnancům – konají se zde přednášky a porady. Místnost lze rozdělit na dvě menší pomocí uzamykatelných zatahovacích dveří. Po dohodě s vedením školy lze tuto místnost pronajmout na konání přednášek.
V herně na druhém patře mají žáci k dispozici kulečník, šipky, fotbálek, herní konzoli x-box, řadu společenských her a počítač s internetem a takovým softwarovým vybavením, aby mohli vytvářet domácí úkoly na hodiny informační a komunikační technologie. Ve třetím patře se nachází nově vybavená posilovna. Sportovní vyžití mají také v areálu školy – hřiště na petangue, badminton, pingpongové stoly a tělocvičnu. Nedaleko od DM mohou hrát fotbal, tenis, navštívit saunu a posilovnu, v létě venkovní bazén. V Třemošnici pak bowling a solnou jeskyni.
Za ubytování žáci platí 1500 Kč měsíčně. Každý školní rok vedení školy vydává směrnici s motivačním programem na DM, díky ní někteří žáci platí za ubytování méně – sleva je v rozmezí 200 Kč až 1300 Kč měsíčně.

Stravování probíhá v budově základní školy, která sousedí s areálem naší školy. Žáci si mohou objednat snídaně, obědy a večeře – cena na jeden den pro školní rok 2023/2024 činí 88 Kč.

Žákům se nedoporučuje vozit si na DM drahé věci a větší finanční částky. V případě potřeby si mohou peníze uschovat ve vychovatelně do trezoru. Cennější věci jako mobily apod. mají mít žáci stále u sebe. Pokoje si ubytovaní zamykají, každý má své klíče, při ztrátě platí za každý klíč 100 Kč.

Domov mládeže je celý pracovní týden otevřený od 11:30, 12:30 nebo 13:30 hod (dle rozvrhu žáků) do 8:00 hod dalšího dne. V neděli mohou žáci přijíždět již v 18:00 hodin, kdy se DM otevírá.

Žáci odcházejí na vyučování z DM podle rozvrhů – nejdéle však v 7:30 hod, v 14:30 hod a v 17:45 hod mají nástup, kde se dozví informace k odpoledním činnostem, od 18:30 hod do 20:00 hod je doba studia. Na vycházky mohou žáci chodit ve středu od 18:30 hod do 21:00 hod. Na domově mládeže jsou organizovány různé volnočasové aktivity dle zájmů žáků, kteří zde bydlí.

Pokud chtějí žáci z DM odjet dříve než v pátek (hromadný odjezd všech žáků), musí mít od rodičů písemné sdělení o odjezdu, jinak nebudou uvolněni.

Kontakty

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice, Sportovní 322

Sportovní 322
538 43 Třemošnice